תוספת בנייה – כל מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

משרד אדריכלים בל אהרוני, מתמחה בתכנון והוצאה לפועל של תוספות בנייה, החל משלבי גיבוש הרעיון, דרך ייעוץ והכוונה לתוספות בנייה נכונות ומתאימות לכל לקוח וסוג המבנה, הבית או הדירה אליה בה נדרשת תוספת הבנייה, ליווי צמוד בכל שלבי השיפוץ והבנייה ועד לעיצוב מדויק של הבנייה החדשה, כולל עיצוב בפנים במידת הצורך ורצון הלקוחות.

אנו נשמח ללוות גם אתכם ולסייע לכם באחד או יותר משלבי התהליך הללו מתוך ניסיון עשיר של שנים רבות ומאות לקוחות מרוצים, אותם ליווינו בהצלחה לכל אורך הדרך, תוך התחשבות ורגישות מלאה לצרכים השונים בתוספת הבנייה ותמיד בהתאם למסגרות התקציב המתוכננות.

צרו קשר עוד היום ונשמח ללכת אתכם יד ביד לכל אורך הדרך!

מהי תוספת בנייה?

ראשית כל, עלינו להבין בדיוק מהי תוספת בנייה.

בהגדרה היבשה, תוספת בנייה היא כל מצב בו אנו מוסיפים ולעיתים גם משנים חלק בנוי כלשהו במבנה קיים.

ישנם כמה סוגים של תוספות בנייה אפשריות ואנו מבצעים את כולן, משלבי התכנון וכמובן בליווי של הפרויקט בזמן פנייתו.

אלו הן תוספות הבנייה המרכזיות והפופולריות ביותר:

  • תוספת בנייה על גג בבתים פרטיים: תוספת כזו מתבצעת כמובן לאחר בדיקה הנדסית ואדריכלית מקיפה שיודעת לקבוע אם אכן ניתן לבצע בנייה כזו מבחינה בטיחותית ואם כן מהי הדרך הנכונה לעשות זאת מבחינת שימוש בחומרי בנייה ותהליכי בנייה נכונים. 
  • תוספת בנייה על גג של מבנה משותף בעל מספר דיירים: אותו מעוניינים לבצע לרוב דיירים שגרים בקומה העליונה של הבניין. ניתן לעשות כך במידה והשטח הנ"ל אכן ברשותם או במידה ונרכשו זכויות הבנייה מיתר הדיירים. 
  • תוספת בנייה צמודה לבית פרטי: במצב כזה בעצם מוסיפים חדר או מספר חדרים לבית או מבנה קיימים. גם כאן יש חשיבות גדולה לבדיקה הנדסית מקיפה ולתכנונים אדריכליים קפדניים שיקבעו אם אכן ניתן לבצע השיפוץ וליצור את תוספת הבנייה וכיצד לעשות את זה בצורה נכונה מבחינה בטיחותית.

תוספות בנייה מוכרות ונפוצות הן בנייה של חדרי שירותים ומקלחת, הוספה של חדרי מגורים, בניית קומה שנייה למגורים על גג בית, בנייה של מרפסות פתוחות או מקורות, בניית מרחבים מוגנים, בניית חומות או גדרות מסוגים שונים או בנייה של יחידות דיור שלמות צמודות לבתים ומבנים קיימים.

סוגי תוספות בנייה

בחלוקה גסה למדי, ניתן לחלק את סוגי תוספות הבנייה לשני סוגים מובהקים. נדבר בקצרה על כל אחד מהם:

  • בנייה קונבנציונלית: למעשה, תוספת בנייה קלאסית עם חומרי בניין רגילים. ניתן לעשות זאת באמצעות בלוקים שחורים קלאסיים המוכרים לכולם, באמצעות בלוקים מסוג איטונג או בלוקי פומיס בעלי כושר בידוד גבוה במיוחד. חשוב לבחור בסוג הבלוקים הנכון והמתאים ביותר למבנה ולאיזור המגורים והמאפיינים שלו כמו האקלים הרווח או מקורות רעש הנמצאים בסביבה. הבנייה הקונבנציונלית הקלאסית מתאימה בעבור מי שמחפש תוספת בניה יציבה ובעלת אופי קבוע יותר. כמו כן היא מתאימה יותר בעבור מי שברשותו תקציב גבוה לשיפוץ. יש לקחת בחשבון שחלק מהחומרים בסגנון הבנייה הזה יצריכו חיפוי שמטרתו לשפר את רמת הבידוד של המבנה.
  • בנייה קלה: בניגוד למה שנהוג לחשוב, בנייה קלה היא דרך מצוינת לתוספת בנייה מהירה במיוחד ולעבודה חלקה ומהירה. עם זאת היא נגועה בתדמית של בנייה פחות יציבה למרות שלא כך הדבר. האופציות לבנייה קלה הן רבות ומגוונות – ישנה בנייה עם לוחות אלומיניום, בנייה של שלד עמודי פלדה וסגירה עם קירות גבס, בנייה בעץ ועוד אפשרויות רבות ונוספות. כיום, האופציות הללו מגיעות גם אפשרויות בידוד מטמפרטורה ורעשים מתקדמות במיוחד ובהחלט מדובר באפיק לא רע בכלל. במקרים רבים בנייה קלה עשויה להוזיל את המחיר של העבודה, למרות שיש לשים לב שבמקרים מסוימים ההבדל לא יהיה משמעותי כל כך. 

מתי מומלץ לבצע תוספת בנייה?

תוספת בנייה מתאימה במקרים שונים ומגוונים, ואת חלקם ניתן לצפות מראש ובכך להתחיל מוקדם יותר בתהליך וליהנות מכל היתרונות של תוספת הבנייה מבעוד מועד.

אם למשל הילד עומד להשתחרר מהצבא ורוצה לחזור ולגור בבית, אפשר לשקול תוספת בניה של חדר או יחידת מגורים לבית הפרטי.

במקרים אחרים אנשים מעוניינים להרחיב את הבית אפילו אם לא חלו שינויים כאלה ואחרים, מקרים בהם פשוט גודל הבית כבר לא עונה על הצרכים המקוריים.

במקרים כאלה הרחבה של הבית בהחלט תעשה את העבודה ומדובר בזמן טוב מאד.

חשוב גם לקחת בחשבון את העובדה כי תוספת בנייה מעלה את ערכו של הנכס לצד העובדה הבסיסית כי מרחיבה את שטח המחייה ומאפשרת איכות חיים ונוחות גבוהה יותר, כך שהיא גם טובה וכדאית ביותר כהשקעה לעתיד.

מדוע כדאי לבצע תוספת בנייה?

אם אתם מרגישים כי אתם חיים בצפיפות בבית בו השקעתם רבות, אם ברשותכם נכס להשקעה אותו אתם משכירים ומעוניינים שההשקעה תניב יותר רווח, אם צורך כלשהו בחייכם השתנה, כמו דייר שנוסף לבית או שבא לכם להגשים את חלום המרפסת שהולך אתכם כבר שנים, או אם אתם מעוניינים להשביח נכס שברשותכם לפני שתמכרו אותו, תוספת בנייה היא בהחלט צעד חיוני ומתבקש.

האמת גם אם אתם לא בטוחים שתוספת בנייה היא הצעד הנכון בעבורכם כעת, אנו במשרד אדריכלים בל אהרוני נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם – החל מייעוץ אמין ומקצועי, דרך שרטוט מדויק של הצרכים והשאיפות שלכם בתהליך תוספת הבנייה או השיפוץ ועד ליווי צמוד בכל שלבי התהליך.

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לענות על כל שאלה שיש לכם לקראת תהליך של תוספת בנייה בסבלנות ובמקצועיות ללא פשרות!

שתף פוסט

עוד מאמרים

הדרך להגשמת החלום העיצובי שלכם מתחילה כאן

קטגוריות

פוסטים קשורים